26 مرداد 1398
  جستجو
   آرشیو خبری کمينه
   جستجوی خبر کمينه
   اخبار کمينه

یکی از معضلات دائمی موجود در فرودگاههای کشورکه عامل اصلی آن بی مسئولیتی برخی از مسافران است، عدم حضور بموقع مسافران جهت سوارشدن به هواپیما بعد از دریافت کارت پرواز می باشد. این عامل در برخی موارد که مسافر بار خود را نیز به کانتر پرواز تحویل داده باشد و بار جهت انجام پرواز به هواپیما منتقل شده باشد، قدری نگران کننده تر شده و احتمال وجود مواد انفجاری و بروز خرابکاری در هواپیما را جهت مسئولین حفاظت از پرواز را افزایش می دهد. حال ممکن است که هیچکدام از موارد زیر بصورت واقعی نبوده و تنها بدلیل عدم توجه مسافر مسائل و نگرانی های فوق بوجود آمده باشد.

 این مورد در صورت وقوع مشکلات اساسی زیر را بوجود خواهد آورد:

 1-     توقف هواپیمای مملو از مسافر در باند و مشکلات مربوطه

2-     احتمال خرابکاری در صورتیکه مسافر مفقود دارای بار باشد و طبیعتا بار آن به داخل هواپیما حمل شده است

3-     انجام اقدامات تامینی و مشکلات ناشی از نارضایتی مسافران سوار هواپیما

 

راهکار جلوگیری از بروز مشکل

جهت جلوگیری از بروز این مشکل راههای متعددی وجود دارد که با توجه به اینکه باید در اجرای یک طرح علاوه بر توجه به قابلیت اجرائی و تکنولوژی مورد استفاده، هزینه های اجرای و استاندارد بودن آن با رویه های بین المللی موجود نیز رعایت گردد. بر اساس استانداردهای سازمان بین المللی حمل و نقل هوائی (IATA) استفاده از تکنولوژی RFID جهت مدیریت و ردیابی بارهای مسافران، مسافران و ... هم اکنون در بسیاری از فرودگاههای دنیا معمول گردیده و در این زمینه نمونه های عملیاتی مختلفی مخصوصا در زمینه مدیریت و ردیابی بار مسافران اجرائی گردیده است.

 به این ترتیب، با بهره گیری از فن آوری RFID می توان مدیریت و ردیابی مسافران را با سهولت بسیار بیشتری به انجام رسانید و از بروز مشکلات ناشی از عدم توجه و مسئولیت مسافران جلوگیری نمود.

 بدیهی است که کمپانی UPM یکی از شرکت های توصیه شده IATA برای پیاده سازی تکنولوژی RFID در فرودگاههای دنیا می باشد و شرکت نوسا نماینده انحصاری این شرکت در ایران می باشد.

نظرهای شما

هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام الزامی است.

ایمیل الزامی است.

وب سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نرم‌افزار و سخت‌افزار ایران (نوسا) می‌باشد.
);